Hakkımızda

Istventures, hızlı büyüme potansiyeline sahip şirketlere yatırım yapan özel bir sermaye kuruluşudur.

Istventures, yatırım sonrası şirket içinde aktif rol alır. Şirketin her alanında yeniden yapılandırma çalışmalarına bizzat öncülük eder. Bu konularda yetkinlik sahibi olan yönetim ekipleri kurar.

Kurucusu Zafer Parlar;
1990 – Mexx International'da (Hollanda) yeni pazarlar geliştirmeden sorumlu oldu. 
1995 - Mexx Türkiye'yi kurdu.
1999 - Hazır giyim markası “Network” ün doğumuna liderlik yaptı.
2000 - Nike Türkiye'yi kurdu. Nike Türkiye, Zafer Parlar liderliğinde 9 yılda 70 kat büyüdü.
2005 - Nike Güney CEMEA bölgesinden sorumlu Genel Müdür olarak atandı.
2010 - Istventures özel yatırım şirketini kurdu.
2012 - “Business over Turkish Coffee / İş’te Türk” adlı kitabı yayınlandı. Kitapcıların yanısıra Apple books ve Amazon tarafından satışa sunuldu. 

Zafer Parlar, The Economist‘in Yuvarlak Masa Toplantıları’na ve Dünya Ekonomik Forumu'na (WEF) konuşmacı olarak katılmıştır.

Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra, Hollanda’da MBA lisansı ve ardından Uluslararası İş İlişkileri ve Pazarlama dallarında masterlar yapmıştır.

Parlar; İngilizce, Hollandaca ve Türkçe bilmektedir.

Yatırımlar

Sportive A.Ş.

Sportive; tekstil, ayakkabı ve ekipman üretimi, dağıtımı ve perakendesi alanlarında faliyet göstermektedir. Birkaç sene içerisinde Türkiye'nin en büyük yerli spor şirketi haline gelmiştir. Uluslararası spor markalarının Türkiye dağıtıcısı olarak ülkenin her köşesine yayılmış kurumsal ve toptan müşteri ağına sahiptir. Yüzlerce takımın malzeme tedarikçisidir. Perakende sektöründe hızla büyüyerek büyük çok markalı spor mağazacılığında mağaza sayısıyla lider konumuna yükselmiştir. Ülkenin en geniş spor marka ve ürün seçenekleri sunan e-ticaret sitesine sahiptir.

www.sportive.com.tr

Alfred A.Ş.

Alfred Concierge, yenilikçi hizmet anlayışı ve kalitesiyle sektörünün lideri konumuna yükselmiş bir servis şirketidir. Güvenle hizmet alan 270,000 aktif A-B sosyo - ekonomik kullanıcısı bulunan Alfred‘in işlem hacmi her yıl katlanarak büyümektedir. Rezidanslar, ofisler, alışveriş merkezleri, bankalar, otomotiv ve lojistik şirketlerinde yerleşik kadrolarıyla kurumsal hizmetler vermektedir. Çağrı merkezi ve mobil - web uygulamalarıyla kredi kartı sahiplerine, mobil operatör kullanıcılarına özel geliştirilen kampanyalarla bireysel hizmetler sunmaktadır.

www.alfred.com.tr

Karınca Design A.Ş.

Karınca, gülümseten özel tasarım objeleri, hediyelik eşyaları tedarik eden, üreten, toptan ve perakende satışa sunan bir şirkettir. Mağaza zincirinde satışa sunduğu onlarca markanın yanı sıra Karınca ürünlerini üretip satışa sunmaya başlamıştır. Özel oluşturulan ürün gamı seçkin perakende zincirleri ve e-ticaret sitelerinde toptan satışa sunmaktadır. Kurumlara özel hediye imkânları sunan Karınca Tasarım, Türkiye'nin en seçici ve kaliteli hediyelik e-ticaret sitesine sahiptir.

www.karincadesign.com

Center for Business Culture in Turkey

Center for Bussiness Culture in Turkey yabancı ve yerli iş insanlarına Türk iş kültürünün diğerlerinden farkı konularında eğitim hizmeti veren bir kuruluştur.

Şirket; yabancı şirketlere ve onlarla iş yapan Türk şirketlerine kültürel çatışmaları önleme ve çözme konusunda özel seminerler vermektedir. Bu alanda akademik bilginin yaşananlarla harmanlandığı “İş’te Türk/Business over Turkish Coffee” kitabını iki dilde satışa sunmuştur. İngilizce baskısı “Business over Turkish Coffee” Apple books ve Amazon tarafından satılmaktadır.

www.businesscultureinturkey.com

İletişim

Ahi Evran Cad. Polaris İş Merkezi
No:21 Kat:2 D:14 Maslak / Sarıyer
+90 212 251 07 77
info@istventures.com

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form